Работилница за мартеници с участието на ученици, родители и учители се състоя днес в ОУ „Елин Пелин“, село Стражец. В навечерието на една от любимите традиции за деца и възрастни- връзването на мартенички, всички се включиха с голямо желание в тази интересна инициатива. Те твориха в мартенската работилница с бели и червени конци, събирайки в нишка символите на здравето, добротата и живота.
Творческото занимание премина с много усмивки и добро настроение. А докато ги изработваха, любопитните ни ученици задаваха и много въпроси, свързани с българската традиция за носенето на бяло-червената нишка.
По време на интересната проява учениците, техните родители и ученици старателно изработиха красиви и неповторими мартеници, гривни и гердани.
Когато всички участваме в училищни инициативи, показваме на децата колко е ценно съхраняването на българските традиции.


